Sprawdzone domowe sposoby na żylaki


Żylaki najczęściej dotykają kobiet, ale występują również u mężczyzn. Pojawiają się około 45. roku życia, ale wcześniej mogą dać o sobie znać w nieprzyjemny sposób. Żylaki są zwykle dziedziczne, co oznacza, że ich powstawanie ma podłoże genetyczne. Jeżeli Wasi rodzice lub wcześniejsze generacje w Waszej rodzinie były dotknięte problemem żylaków, istnieje duże prawdopodobieństwo, że również jesteście na nie narażeni.
Żylaki to nić innego jak pęknięte naczynie krwionośne, w którym gromadzi się nienatleniona krew. Są nieestetyczne, mogą powodować ból i dyskomfort.
Na żylaki pracujemy całe życie. Oprócz uwarunkowań genetycznych ich powstawaniu towarzyszą inne czynniki. Nieprawidłowa waga, brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia. To wszystko sprzyja powstawaniu żylaków. Jeżeli dokucza się wrażenie zmęczonych, ociężałych nóg, puchną Ci stopy, masz nocne skurcze, pojawiają się drobne popękane naczynka, jesteś na „dobrej” drodze do powstania żylaków.
Dla zachowania zdrowych i pięknych nóg wykorzystaj domowe sposoby na żylaki, które z pewnością pomogą Ci w leczeniu i zapobieganiu powstawania żylaków.

Domowe sposoby na żylaki

Obniżenia wagi ciała. Zbyt wysoka waga sprzyja powstawaniu żylaków. Widoczne jest to zwłaszcza u osób z dużą otyłością. Otłuszczone narządy oraz naczynia krwionośne z trudnością transportują krew, co przyczynia się do jej zastoju i w efekcie powstawania żylaków.

Aktywność fizyczna. Ruch to ważny aspekt przeciwdziałający powstawaniu żylaków. Skurcze mięśni wywołane chodzeniem, bieganiem, czy jazda na rowerze ułatwiają transportowanie krwi.

Masaże. To bardzo odprężający domowy sposób na żylaki. Codzienne wykonywanie masaży rozluźnia mięśnie, ułatwia przepływ krwi, uelastycznia napiętą skórę na już powstałych żylakach, redukuje opuchliznę oraz ból. Jest to również doskonały sposób na aplikację leków i produktów wspomagających leczenie żylaków.

Ocet jabłkowy. Nakładamy go wraz z masażem. Ocet ma działanie uelastyczniające naczynia krwionośne. Doskonale je również wzmacnia. Dodatkowo ocet tonizuje i rozjaśnia skórę. Ocet można przyjmować również w postaci napoju. Na jedną szklankę wody należy dodać dwie łyżeczki octu. Taki napój wzmocni naczynia od wewnątrz, oczyścimy organizm i ułatwimy przepływ krwi. Napój należy pić codziennie.

Oliwa z oliwek. To również doskonały dodatek do codziennych masaży. Oliwa ma działanie nawilżające, co uelastycznia napiętą skórę. Oliwa poprawia krążenie krwi i daje ukojenie bolącym nogom.

Witamina E. Można kupić ją formie kapsułek i dodawać do oliwy, którą smarujemy nogi. Witamina E jest witamina młodości, korzystnie wpłynie na cały nasz organizm, a jej działanie odbudowujące i wzmacniające pomoże nam w leżeniu żylaków, poprzez odbudowę naczynek krwionośnych.

Witamina K. Witaminę tę również można dodawać do oliwy. Odpowiada ona za regulację krzepnięcia krwi. Zapobiega powstawaniu zwapnień naczyń krwionośnych oraz ich zapychaniu. Jest również pomocna w leczeniu miażdżycy. Ma ogólnie bardzo dobry wpływ na naczynia krwionośne oraz kości.

Wyciąg z kasztanowca. To od wielu lat stosowany środek zapobiegający żylakom. Kasztany mają działanie przeciwzapalne, wzmacniają naczynia krwionośne i redukują widoczność żylaków. W aptekach możemy zakupić kremy i maści z kasztanowca, ale w domu możemy zrobić sobie skutecznie działającą nalewkę. Potrzebne będą:

  • 50 g suszony kwiatów kasztanowca (do kupienia w sklepie zielarskim lub kwiaty zbieramy w maju i suszymy na zapas)
  • 50 g kasztanów suszonych (zbieramy w okolicach września i suszymy)
  • 100 g młodych kasztanów (zbieramy, kiedy są jeszcze małe)
  • 1 l wódki
  • wszystko należy połączyć i uzbroić się w cierpliwość. Po około dwóch tygodnia nalewka jest gotowa. Skutecznie poprawia krążenie i eliminuje powstawanie żylaków.

Czosnek. To od lat znany naturalny antybiotyk. Jego działanie przeciwzapalne świetnie sprawdzi się w leczeniu żylaków. Zredukuje ból i opuchliznę. Można włączyć go do diety, ale również można stosować go zewnętrznie. Rozgniecione ząbki czosnku należy wetrzeć w miejsca zaatakowane przez żylaki.

Jeżeli nasz organizm ma predyspozycje do powstawania żylaków, niestety nie unikniemy ich całkowicie. Możemy jednak opóźnić znacznie proces ich powstawania. Podstawą jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Te fundamenty w połączeniu z domowymi sposobami na żylaki zaprocentują pięknymi i zdrowymi nogami przez długi czas.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na ból gardła.

najlepsze środki na powiększenie penisa