Sprawdzone domowe sposoby na zaparcia


Najczęstszą przyczyną zaparć jest nieprawidłowa dieta. Zbyt duże ilości smażonych potraw, stołowanie się w fast foodach, zbyt mała ilość owoców i warzyw w diecie oraz nieodpowiednie nawodnienie organizmu prowadzi do problemów z trawieniem. To z kolei jest przyczyna powstawania zaparć i problemów z wypróżnianiem. Domowe sposoby na zaparcia to techniki stosowane już od wielu pokoleń. Dzięki nim możemy łatwo pozbyć się problemu. Zaparcia nie śa poważnym schorzeniem, o ile nie utrzymują się przez wiele dni. Wtedy konieczna jest wizyta u lekarza.

Domowe sposoby na zaparcia

Kiszonki. Najlepsza w leczeniu zaparć będzie kiszona kapusta. Zawiera ona duże ilości błonnika oraz witaminy z grupy B. Dodatkowo kiszonki zawierają żywe kultury bakterii, (to dzięki nim kiszonki mają swój niepowtarzalny smak) które ułatwiają trawienie naszemu organizmowi. Oprócz jedzenia kiszonej kapusty, możesz spróbować pić sok z kiszonych ogórków.

Błonnik. To niezastąpione narzędzie do walki z zaparciami. Błonnik działa na przewód pokarmowy jak miotła. Przechodzi przez przewód pokarmowy w niezmienionej formie i pochłania wodę. To przyspiesza eliminacje niestrawionych resztek pokarmowych. Najlepszym źródłem błonnika, który rozwiąże problem z zaparciami, są śliwki. Wystarczy spożywać kilka dziennie, aby problem zniknął.

Woda z cytryną i solą. Wymieszaj w szklance wody sok z jednej cytry wraz ze szczyptą soli. Po wypiciu tej mieszanki skutecznie pozbędziesz się męczącego Cię zaparcia.

Winogrona. To również dobre źródło błonnika. Winogrona skutecznie pomogą w walce z zaparciami. Jeżeli nie ma akurat sezonu na winogrona, możesz wykorzystać rodzynki. Wystarczy namoczyć je wieczorem i rano zjeść, najlepiej na czczo.

Jedz jabłka. Są one bardzo skuteczne przy niewielkich zaparciach utrzymujących się 1-2 dni. Najlepiej spożywać je w całości wraz ze skórką. Jeżeli nie masz pod ręką jabłek możesz również napić się soku jabłkowego lub zjeść mus. Wszystko to pozwoli Ci na delikatne pozbycie się zaparcia.

Siemię lniane. Wieczorem przygotuj napar z siemienia lnianego. Łyżkę siemienia zaparz w szklance wody i pozostaw przez około 2-3 godziny. Przed snem wypij siemię lniane. Rano bez problemu się wypróżnisz, a po zaparciach pozostanie tylko niemiłe wspomnienie.

Buraki. Są nieodzowne w leczeniu przewodu pokarmowego. Świetnie sprawdzają się również na zaparcia, szczególnie te przewlekłe. Możesz pić sok z buraków, ale najlepszym i najszybszym sposobem będzie przygotowanie poniższego przepisu:

  • buraka ścieramy na drobnej tarce
  • dodajemy łyżeczkę kminku
  • łyżeczkę oleju (może być rzepakowy)
  • oraz szczyptę soli.
  • Tak przygotowaną „potrawę” jemy na czczo. Po 2-3 dniach zaparcia mijają.

Zaparciom towarzyszy duży dyskomfort. Najczęściej są reakcją na nieprawidłową dietę oraz zły tryb życia. Możemy sobie spokojnie poradzić z nimi domowymi sposobami na zaparcia. Pamiętajmy jednak, że kilkunastodniowe zaparcia mogą być bardzo groźne dla naszego organizmu.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na zatkany nos.

Masażer erotyczny Wibrator prostaty