Sprawdzone domowe sposoby na zapalenie ucha


Zapaleniu ucha towarzyszy bardzo uciążliwy ból. Najczęściej spotykają formą zapalenia ucha jest infekcja kanału słuchowego, czyli dokładniej mówiąc, zapalenie ucha zewnętrznego. Możemy nabawić się go poprzez niedokładne osuszenie uszu. Po kąpieli, prysznicu czy wizycie na basenie do uszu dostaje się wilgoć. Jeśli nie wysuszymy dobrze uszu pozostała woda może sprzyjać rozwijaniu się bakterii, co prowadzi do stanu zapalnego. Jeżeli bólowi i nie towarzyszy wydzielina, wysoka gorączka czy znaczna, tymczasowa utrata słuchu, możemy wyleczyć się domowymi sposobami na zapalenie ucha.

Domowe sposoby na zapalenie ucha

Czosnek, naturalny antybiotyk. Jest pomocny przy wielu schorzeniach i infekcjach, pomoże również w zapaleniu ucha. Należy wykonać krople z jego zawartością. W rondelku lub kąpieli wodnej ogrzewamy jedną łyżeczkę oleju (może być tradycyjny np. rzepakowy, ale najlepiej sprawdzi się sezamowy) i mały ząbek czosnku (może być pół większego). Należy pamiętać, ze olej ma być ciepły, a nie gorący. Kiedy mikstura trochę przestygnie, należy odcedzić czosnek. Całość powinna mieć temperaturę ciała. Uszy zakrapiamy leżąc na boku po 4-5 kropli na ucho. Najlepiej sprawdzi się do tego mała strzykawka lub kroplomierz. Po aplikacji musimy odczekać około 15 minut, aby zakroplić drugie ucho. Kanał słuchowy musi dokładnie pokryć się olejem.

Zapobiegaj spirytusem. Ważne jest również, by nie dopuścić do zapalenia ucha. Jeżeli masz z tym problemy, krople ze spirytusem bardzo Ci pomogą. Wymieszaj w równych częściach spirytus salicylowy i destylowany biały ocet winny. Krople stosuj po każdym basenie czy prysznicu. Spirytus pochłonie wilgoć i zadziała antyseptycznie, ocet zadziała antybakteryjnie. Jeżeli już masz zapalenie ucha odstaw krople na rzecz łagodzących środków z olejem. Spirytus może podrażnić ucho.

Ocet. Jeżeli zastąpisz spirytus ciepła wodą otrzymasz krople lecznicze. Jedną część octu należy wymieszać z jedną częścią ciepłej wody. Krople aplikować po 3-4 na każde ucho i po każdym użyciu odczekać 15 minut leżąc na boku. Krople wchłaniają się same, dlatego też nie trzeba zbierać ich nadmiaru.

Ogrzewanie. Warto ogrzewać zainfekowane ucho. Przy ogrzewaniu woskowina powinna się rozgrzać i zmiękczyć. Dzięki temu zadziała jak krople i zmniejszy ból. Zamocz ręcznik w gorącej wodzie i wyciśnij go, a następnie przyłóż do ucha. Możesz również na suchej patelni podgrzać sól kuchenna, a następnie zawinąć ją w ściereczkę.

Jak widać z bólem ucha spowodowanym zapaleniem można sobie poradzić w domu. Domowe sposoby na zapalenie ucha są skuteczne, o ile nie chodzi o poważniejsze schorzenia. Jeżeli doskwiera Ci wysoka gorączka, wydzielina i problemy ze słuchem skonsultuj się z lekarzem.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na zapalenie zatok.

sex afrodyzjaki