Sprawdzone domowe sposoby na zapalenie gardła


Zapalenie gardła występuje najczęściej na przełomie zimy i wiosny. To wtedy występują częste załamania pogody i różnice temperatur. Gorące słońce i zimne powietrze to bardzo zdradliwa mieszanka. Nasz organizm się osłabia a my jesteśmy bardziej podatni na wirusy. Na zapalenie gardła często chorują również osoby mające problemy z oddychaniem przez nos, przez gardło łatwiej złapać jest wirus. Nadwyrężone gardło nadmiernym mówieniem np. jeśli jesteśmy nauczycielami, również ma trudności z przezwyciężeniem choroby. Zapaleniu gardła towarzyszy najczęściej ból, pieczenie i kłucie. To sprawia, ze czujemy się źle i mamy trudności z wykonywaniem codziennych czynności.

Domowe sposoby na zapalenie gardła

Płukanki. Stosuj płukanki z szałwii, kory dębu czy rumianku. Najlepiej płukać gardło co trzy godziny naparem w temperaturze ciała. Zioła te mają działanie odkażające przeciwzapalne. Dzięki nim szybciej pozbędziesz się zapalenia gardła.

Nawadnianie. W zapaleniu gardła ważne jest przyjmowanie dużych ilości płynów. Pij dużo ciepłych herbatek i naparów. Najlepiej sprawdzą się herbatki malinowe, lipowe, z czarnego bzu czy z imbirem. Mają właściwości odkażające oraz zawierają witaminę C, która wspomaga nasz organizm w walce z infekcją. Dobrze jest również zastąpić większość pokarmów stałych zupami takimi jak rosół.

Nawilżanie powietrza. Oprócz nawadniania organizmu ważne jest również wdychanie nawilżonego powietrza. Szczególnie w sezonie grzewczym powietrze w naszych mieszkaniach jest niezwykle suche. Możesz użyć nawilżacza lub postawić miskę z wodą przy kaloryferze. Nadadzą się również namoczone ręczniki. Je trzeba jednak wymieniać kiedy wyschną.

Inhalacje. Gardło można nawilżyć również poprzez inhalacje parą wodną. Najprościej jest brać gorące kąpiele. Dla lepszego efektu możesz nalać do miski gorącej wody i dodać kilka kropel olejku eukaliptusowego lub miętowego. Nawilżona śluzówka szybciej zwalczy zapalenie gardła.

Siemię lniane. Napary w formie gęstej zawiesiny z nasion lnu są bardzo kojącym rozwiązaniem na zapalenie gardła. Ich konsystencja skutecznie otula bolące gardło, dzięki czemu nie jest podrażniane i szybciej możemy je wyleczyć. Do gorącej wody dodaj łyżkę siemienia lnianego i gotuj około 10 minut. Kiedy zacznie powstawać gęsta zawiesina, napar jest gotowy. Możesz dodać do niego nieco miodu lub cynamonu. Oba składniki działają odkażająco i bakteriobójczo.

Płukanka z soli. Do szklanki ciepłej wody dodaj jedną łyżeczkę soli i powstałym roztworem przepłucz gardło. To stary sprawdzony sposób, który zawsze działa.

Cebula i czosnek. Zawsze pomocne przy przeziębieniach i zapaleniu gardła. Możesz włączyć je do diety, ale dobrym sposobem będzie również przygotowanie syropu z cebuli. Cebulę pokrój i przekładaj cukrem. Odstaw aż do powstania syropu. Syrop możesz przyjmować 3 razy dziennie po jednej łyżce. Jeżeli syropu jest zbyt mało możesz rozcieńczyć go 50 ml wody. Świetnie działa na różnego rodzaju infekcje oraz zapalenia.

Zapalenie gardła można łatwo wyleczyć domowymi sposobami. Jeżeli jednak domowe sposoby na zapalenie gardła nie pomagają, a infekcja nadal się utrzymuje powinieneś udać się po poradę do lekarza. Być może w Twoim organizmie rozwija się poważniejsza choroba.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na zapalenie ucha.

akcesoria erotyczne