Sprawdzone domowe sposoby na wybielanie zębów


Biały i zdrowy uśmiech to nasza największa wizytówka. Czasami jeden uśmiech wystarczy, by zrobić na kimś ogromne wrażenie. Natomiast żółte i przebarwione zęby mogą przyćmić na pierwszy rzut oka nawet najbardziej interesującą osobę. Zabiegi w salonach dentystycznych, które mają na celu wybielenie naszych zębów, są niesamowicie drogie. Pozostaje wykorzystać domowe sposoby na wybielenie zębów i cieszyć się pięknym uśmiechem.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Soda oczyszczona. Ma działanie ścierne i dobrze usuwa przebarwienia. Niestety jej używanie może zniszczyć szkliwo. Sodę najlepiej wymieszać z owocem zawierającym kwas np. truskawka. Truskawkę należy roznieść na papkę i dodać pół łyżeczki sody oczyszczonej. Papkę nałożyć na zęby i trzymać około 5 minut. Następnie zęby trzeba wyszczotkować. Kwas z truskawki oddziałuje na przebarwienia, a soda je usuwa.

Pomarańcze. Choć same mają kolor jakiego nie chcielibyśmy mieć na zębach, ma ona właściwości wybielające. Staraj się codziennie przecierać zęby wewnętrzną częścią skórki pomarańczy. Po regularnym używaniu zauważysz, że zęby stały się jaśniejsze.

Woda utleniona. Woda utleniona również ma działanie wybielające. Zamocz patyczek higieniczny w wodzie utlenionej i przecieraj nią zęby. Uważaj, aby nie dotykać dziąseł. Woda może je podrażnić.

Węgiel aktywny na wybielanie zębów. Kupisz go w aptece za kilka złotych. Najlepiej nabyć go w postaci kapsułek, ułatwisz sobie zadanie. Zawartość kapsułki wysyp na szczoteczkę do mycia zębów i szczotkuj zęby przez około 5 minut. Następnie umyj zęby pastą. Nie bój się węgiel nie zabarwi ani Twoich zębów, ani szczoteczki. Węgiel aktywny usuwa przebarwienia i odkaża jamę ustną. Już po pierwszym zastosowaniu zobaczysz rezultaty. Stosuj 1-2 razy w tygodniu.

Kawa i herbata. Trudno będzie z nich zrezygnować, choć mają bardzo zły wpływ na kolor naszych zębów. Jednym ze sposobów na uniknięcie przebarwień związanych z ich spożywaniem, jest picie przez słomkę. Dzięki temu barwiące płyny mają mniejszy kontakt z zębami.

Sól. Sól kuchenna również ma właściwości wybielające i ścierne. Wymieszaj sól kuchenna z kilkoma kroplami cytryny (to wzmocni efekt wybielania) tak, aby powstała papka i myj nią delikatnie zęby. Pamiętaj, że sól, tak jak soda, przy zbyt intensywnym użytkowaniu może uszkodzić szkliwo.

Myj zęby po każdym posiłku. To banalne stwierdzenie ma wiele racji. Mycie zębów po każdym posiłku, jak również po każdej kawie czy herbacie, skutecznie zahamuje tworzenie się przebarwień nazębnych. Skoro usunęliśmy czynnik barwiący, to zęby nie mają prawa żółknąć.

Domowe sposoby na wybielanie zębów to jedno. Trzeba również pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej. Szczotkuj zęby kilka razy dzienne, przede wszystkim po spożytych posiłkach. Używaj nici dentystycznych i płynu do płukania jamy ustnej.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na zapalenie gardła.

Nakładka pogrubiająca penisa