Sprawdzone domowe sposoby na suche usta


Suche i spierzchnięte usta doskwierają nam często przy zmianach temperatur, w dużym upale czy mrozie, podczas choroby, a także przy wietrznej pogodzie. Mogą powodować duży dyskomfort i być przyczyną bolesnych niewielkich ran i krwawień. Można się z nimi uporać wykorzystując domowe sposoby na suche usta.

Domowe sposoby na suche usta

Peeling z cukru. Wykonaj peeling z cukru i oliwy z oliwek. Powinien być gęsty tak, aby nie spływał z ust. Wcieraj go kolistymi ruchami w wargi. Najlepiej pozostawić go na kilka minut, tak aby oliwa nawilżyła odpowiednio spierzchnięte wargi. Podczas oczekiwania na koniec zabiegu możesz również pocierać ustami tak jak przy nakładaniu pomadki. Po kilku minutach zmyj peeling letnią wodą.

Peeling z cukru i miodu. Wykonuje się go tak samo jak poprzedni peeling, ale oliwę z oliwek zastępujemy miodem. Również wcieramy go kolistymi ruchami. Różnica polega na tym, że po zakończonym zabiegu peeling możemy spokojnie zlizać. Miód świetnie nawilży usta i zapobiegnie rozwijaniu się infekcji, dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym.

Szczoteczka do zębów. To również świetny sposób na peeling ust, ale bez wykorzystania dodatkowych środków. Peeling wykonuj kolistymi ruchami suchą szczoteczką. Taki zabieg świetnie usunie martwy naskórek i polepszy ukrwienie ust.

Zawsze miej przy sobie pomadki nawilżające. Mogą być na bazie wazeliny, z dodatkiem olejku kokosowego, czy wyciągu z wiesiołka. Zabezpieczysz się w ten sposób przez suchymi ustawi i problemami z nich wynikającymi.

Ogórek. Kuracja ogórkowa trwa około tygodnia i przynosi świetne efekty. Na usta połóż plasterek ogórka i trzymaj go przez kilka minut. Taki zabieg wykonuj codziennie. Usta będą nawilżone i odżywione. Po tygodniu zobaczysz jak bardzo się zmieniły.

Nawodnienie. Oczywiście odpowiednie nawilżenie każdej części ciała zaczyna się od wody przyjmowanej doustnie. Musimy wypijać minimum 2 litry wody dziennie, aby nasz organizm był zdrowy i odpowiednio nawodniony. Dzięki temu również usta nie będą suche i spierzchnięte.

Ochrona przed słońcem. Skóra ust nie lubi promieni słonecznych. W gorące i słoneczne dni używaj pomadek z filtrem ochronnym. Możesz zamiast tego nałożyć na usta odrobinę kremu z filtrem, również sprawdzi się jako ochrona i nawilżenie.

Piękne usta to wizytówka każdej kobiety. Suche usta to problem nas wszystkich. Domowe sposoby na suche usta skutecznie pomagają nam wyleczyć się z nieprzyjemnych objawów pojawiających się przy spierzchniętych ustach. Najważniejsze jest nawilżanie, ochrona i odpowiednie złuszczanie naskórka.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na suche włosy.

Korki analne