Sprawdzone domowe sposoby na suche dłonie


Zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka. Niestety pierwsze wrażenie jest opierane na naszym wyglądzie i takich szczegółach jak uśmiech, dłonie i obuwie. Skórę dłoni powinniśmy pielęgnować i dbać o nią każdego dnia. Często zapominamy o tym jak wiele pracy w ciągu dnia wykonują nasze dłonie. Mycie, sprzątanie, praca, to wszystko powoduje, że dłonie są suche i niszczeją. Warto zapoznać się z domowymi sposobami na suche dłonie, aby móc lepiej zadbać o nasze ręce.

Domowe sposoby na suche dłonie

Zakładaj rękawiczki. To wydaje się prozaiczne, ale jak wielu z nas zapomina o tym w czasie sprzątania. Skóra dłoni niczym nie chroniona, ma do czynienia z silnymi detergentami, zmiennymi temperaturami i jest narażona na uszkodzenia mechaniczne. Zakładanie rękawiczek chroni dłonie przed tymi czynnikami, dzięki czemu pozostają one w dobrej kondycji.

Kompres na noc. Posmaruj ręce grubą warstwą tłustego kremu. Na dłonie załóż rękawiczki kosmetyczne, jeżeli takich nie posiadasz, możesz wykorzystać również zwykłe bawełniane rękawiczki. Idź spać z kompresem na dłoniach. Rano ręce będą niezwykle miękkie i nawilżone.

Siemię lniane. Zaparz kilka łyżek siemienia lnianego, aż do uzyskania śluzu. Poczekaj aż przestygnie, aby nie poparzyć sobie dłoni. Mocz dłonie w naparze siemienia lnianego przez około 20 minut. Po zabiegu ręce będą nawilżone i odżywione. Siemię lniane zawiera tłusty olej, białka, lecytynę, śluz i witaminy A i E.

Oliwa z oliwek. Już samej oliwy można używać do smarowania rąk w celu ich nawilżenia. Oliwę można wzbogacić o kapsułkę witaminy A lub E i sok z cytryny. Witaminy odżywią skórę naszych dłoni i zachowają ich młodość. Cytryna ma działanie rozjaśniające, dzięki czemu usunie stopniowo przebarwienia na dłoniach.

Kąpiel z octem jabłkowym. Zafunduj dłoniom kąpiel z dodatkiem octu jabłkowego. Do miski z wodą dodaj około 2 łyżek octu jabłkowego i sok z połowy cytryny. Trzymaj ręce w mieszance przez około 5 minut. Po zabiegu wetrzyj swój ulubiony krem do rąk.

Peeling. Możesz wykonać peeling z kawy mielonej lub cukru. Wymieszaj kawę lub cukier z oliwą z oliwek do powstania gęstej pasty. Wcieraj w skórę dłoni przez kilka minut. To odświeży dłonie, nawilży je i usunie martwy naskórek oraz zanieczyszczenia. Dzięki peelingowi dłonie lepiej wchłoną krem i będą bardziej nawilżone.

Zabieg parafinowy. Możesz wykonać go w domu. Kup parafinę i rozpuść ją w kąpieli wodnej. Lekko ją ostudź, aby nie poparzyła rąk. Posmaruj ręce kremem i zanurz dłonie w parafinie. Odczekaj aż parafina całkiem ostygnie. Po 15 minutach usuń parafinę z dłoni. Po tym zabiegu dłonie są jedwabiście gładkie i nawilżone.

O dłonie warto dbać. Fakt, że są narażone na zmiany temperatur, detergenty i zanieczyszczenia, sprawia, że niszczą się znacznie szybciej niż reszta ciała. Powinniśmy stosować domowe sposoby na suche dłonie, aby zachować ich piękny wygląd na dłużej.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na suche usta.

Nakładka pogrubiająca penisa