Sprawdzone domowe sposoby na rozstępy


Rozstępy mogą pojawić się u każdego. Są to podłużne białe blizny powstałe wskutek osłabienia się włókien w skórze właściwej. Nieprawidłowe działanie białek odpowiedzialnych na sprężystość powoduje, że włókna skóry się osłabiają i rozrywają wskutek czego na udach, biodrach, piersiach, a nawet rękach obserwujemy rozstępy. Czynnikiem, który ułatwia rozstępom ich powstawanie jest gwałtowna zmiana wagi, ciąża oraz zmiany hormonalne. Rozstępy można usunąć domowymi sposobami, ale jedynie w fazie ich powstawania, to znaczy wtedy, gdy maja kolor czerwony. Jeżeli rozstępy nabiorą perłowej barwy domowe sposoby na rozstępy mogą jedynie je rozjaśnić.

Domowe sposoby na rozstępy

Dieta. Dieta zwalczająca rozstępy powinna być bogata w witaminę K. Witamina ta odpowiada między innymi za krzepliwość krwi, ale także za odpowiednie wapnienie kości oraz działa przeciwnowotworowo. Witaminę K znajdziesz w warzywach o zielonych liściach, wątróbce, pomidorach oraz nabiale.

Olejek lawendowy. Rozjaśnia już powstałe rozstępy oraz niweluje, te które się dopiero tworzą. Olejek powinno wcierać się w miejsca z rozstępami minimum trzy razy dziennie, tak aby skóra była dokładnie nim pokryta.

Natłuszczanie. Odpowiednio nawilżona i natłuszczona skóra jest mniej podatna na występowanie rozstępów. Zabiegi nawilżające eliminują również powstające rozstępy. Codziennie wcieraj w skórę oliwę z oliwek, masło kakaowe lub masło shea.

Wazelina. Wiesz już, że nawilżenie jest konieczne przy walce z rozstępami. Jeżeli nie chcesz inwestować pieniędzy w drogie specyfiki, wystarczy, że zaczniesz używać wazeliny. Wcierana w skórę świetnie ją nawilża, uelastycznia i po regularnym stosowaniu rozjaśnia rozstępy.

Nawadniaj organizm. Oczywiście nawilżenie zewnętrzne to nie wszystko. Odpowiednia ilość przyjmowanych płynów sprawi, że skórą na dłużej utrzyma nawilżenie i dzięki temu stanie się elastyczna. Nawadnianie wpłynie dobrze na cały organizm i pomoże Ci zachować zdrowie i piękny wygląd.

Gorące kąpiele. Woda wchłaniana poprzez pory sprawi, że skóra się nawilży. Gorąca kąpiel działa relaksująco i zwiększa cyrkulację krwi. Podczas kąpieli warto masować miejsca, w których występują rozstępy. Masowanie sprawi, że krew będzie krążyć jeszcze lepiej, a skóra stanie się bardziej elastyczna i dzięki temu mniej podatna na powstawanie blizn.

Peelingi. Złuszczanie naskórka ma wiele zalet. Po pierwsze odświeżysz swój wygląd, pozbędziesz się martwego naskórka, dzięki czemu wchłanianie wszystkich produktów będzie łatwiejsze oraz rozjaśnisz rozstępy. Peeling możesz wykonać z fusów po kawie lub cukru czy soli gruboziarnistej. Jeden ze składników wymieszaj z olejem kokosowym do powstania gęstej masy. Taki peeling możesz wykonywać podczas kąpieli, dzięki temu połączysz dwa domowe sposoby na rozstępy w jeden.

Domowe sposoby na rozstępy można z powodzeniem stosować codziennie bez uciążliwości w ich wykonywaniu. Są tanie i skutecznie walczą z powstającymi rozstępami. Niestety na zagojone blizny nie ma cudownego sposobu, można je jedynie rozjaśnić. Jedynym wyjściem są zabiegi medycyny estetycznej.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na suche dłonie.

Kulki analne Zestaw do BDSM