Sprawdzone domowe sposoby na popękane pięty


Popękane pięty to problem, z którym borykamy się przez cały rok. Niestety w okresie letnim wychodzi on najbardziej na jaw. Popękane pięty wyglądają nieładnie i często przez nie nie możemy chodzić w letnik sandałach czy klapkach. Takie szczegóły często prowadza do kompleksów, a przecież tak łatwo się ich pozbyć dzięki domowym sposobom na popękane pięty.

Domowe sposoby na popękane pięty

Krem do golenia i płyn do płukania jamy ustnej. Tak to dwie rzeczy, które kompletnie nie pasują do koncepcji usuwania martwe naskórka czy wygładzania pięt. Jednak dzięki nim będzie to o wiele łatwiejsze. Na pięty nałóż krem do golenia. W misce zrób mieszankę z równych części wody i płynu do płukania ust. Zamocz w niej ręcznik i owiń stopy. Krem zabezpieczy skórę przed podrażnieniem i zmiękczy ją. Płyn i woda jeszcze bardziej rozmiękczą martwy naskórek dzięki czemu będzie łatwy do usunięcia.

Dokładnie osuszaj stopy. Po kąpieli poświęć więcej czasu na wycieranie stóp. Rób to dokładnie wycierając również przestrzenie pomiędzy palcami. Dzięki temu unikniesz infekcji skóry, a Twoje stopy zachowają ładny wygląd.

Regularnie usuwaj naskórek. Trzeba go usuwać stopniowo, a nie drastycznie. Najlepiej sprawdzają się peelingi, a w przypadku twardej skóry pilniki i tarki. Pumeksy są dobrym rozwiązaniem, ale niehigienicznym. Najlepiej byłoby je wyrzucać po każdym użyciu.

Zmiękczaj naskórek. Zrogowaciały naskórek przed jego usunięciem najlepiej zmiękczyć poprzez namaczanie. Będzie ono miało lepszy efekt jeżeli do wody dodamy dwie łyżki soli lub krochmal.

Nawilżanie. Stopy będą wyglądały znacznie lepiej jeśli będziemy je nawilżać. Pomoże to również w późniejszym usuwaniu naskórka. Nie musi to być specjalistyczny krem. Ważne, aby robić to regularnie. Na noc warto grubiej posmarować stopy i założyć bawełniane skarpetki.

Siemię lniane. Świetnie sprawdza się jako dodatek do kąpieli stóp. Zrób napar z siemienia lnianego zalewając kilka łyżek wrzątkiem. Po ostygnięciu i wytworzeniu śluzu dodaj więcej wody i mocz w roztworze stopy. Siemię lniane świetnie zmiękcza naskórek oraz nawilża skórę.

Witamina A. Rozgnieć kapsułki z witaminą A i ich zawartość wmasuj w pięty. Dzięki takiemu zabiegowi zyskają one zupełnie inny wygląd. Po kuracji możesz dodatkowo wmasować w pięty krem nawilżający.

Domowe sposoby na popękane pięty mogą być dla nas wybawieniem w okresie letnim. Noszenie zakrytego obuwia szczególnie przy wysokich temperaturach może powodować infekcje stóp. Kiedy pięty będą zadbane noszenie odkrytych butów będzie tylko przyjemnością.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na przeziębienie

erotyczne jajeczka stymulujące zestawy do BDSM