Sprawdzone domowe sposoby na nieświeży oddech


Nieświeży oddech może skutecznie popsuć relacje międzyludzkie. Może być przyczyną oziębienia się stosunków z partnerem czy znajomymi. Jeżeli jesteśmy go świadomi sprawia, że czujemy się niekomfortowo i powoduje powstawanie kompleksów. Jeżeli nie wiesz czy masz nieświeży oddech poliż nadgarstek odczekaj chwile i powąchaj go. Taką woń ma Twój oddech. Jeśli nie jest najprzyjemniejszy, wypróbuj domowe sposoby na nieświeży oddech.

Domowe sposoby na nieświeży oddech

Uważaj na dietę. Jeżeli spożywasz sporo warzyw cebulowych takich jak czosnek czy cebula, nie możesz się dziwić, że Twój oddech pachnie nieatrakcyjnie. Warzywa te zawierają olejki eteryczne, które oczywiście są korzystne dla naszego zdrowia, ale niestety powodują nieprzyjemny zapach z ust. Niestety nie pomaga tu szczotkowanie zębów, ponieważ zapach wydobywa się z przewodu pokarmowego.

Zadbaj o higienę. Higiena jamy ustnej to podstawa. Jeżeli w naszych ustach występuje próchnica, kamień nazębny czy choroby dziąseł to możemy również spodziewać się nieświeżego oddechu. Dbaj o jamę ustną, szczotkuj zęby dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Jeżeli nosisz protezę, sprawdź czy jest odpowiednio dopasowana i nie dostają się pod nią drobinki pokarmów.

Napoje. W ciągu dnia powinieneś dużo pić. Ma to pozytywny wpływ na Twoje zdrowie. Popijanie wody lub naparów na przykład z rumianku lub szałwii wypłukuje bakterie mnożące się w jamie ustnej. Najlepszym wyborem są napary ziołowe, które dodatkowo działają antybakteryjnie i zmniejszają ilość bakterii.

Natka pietruszki. Jeżeli potrzebujesz natychmiastowego odświeżenia świetnie sprawdzi się natka pietruszki. Rzucie listków powoduje, że nieświeży oddech znika. Najlepiej rzuć ją przed i po posiłku. Jest to również doskonały sposób na neutralizację zapachu cebuli czy czosnku.

Płukanki. Usta możesz przepłukiwać płukankami z wody z dodatkami. Świetnie sprawdza się do tego sól lub soda oczyszczona. Do szklanki wody dodaj szczyptę wybranego produktu i przepłukuj nią usta. To wypłucze bakterie, a także zachowa odpowiednie nawilżenie jamy ustnej.

Mięta. To dość oczywiste, że mięta neutralizuje nieświeży oddech. Jednak zamiast gumy do żucia lub, co gorsza cukierków miętowych używaj olejku miętowego lub pij napar z liści mięty. Nie dość, że odświeżysz oddech, to mięta działa antybakteryjnie. Dzięki temu pozbędziesz się bakterii wywołujących nieprzyjemny zapach z ust.

Płyn do płukania jamy ustnej z goździków. Wykonasz go zalewając łyżkę goździków szklanką wrzątku. Po odcedzeniu masz gotowy płyn do płukania jamy ustnej, który niweluje nieprzyjemny zapach, działa antybakteryjnie i chroni gardło przed infekcjami. Najlepiej stosować go po każdym myciu zębów, ale możesz go również używać w ciągu dnia w celu odświeżenia oddechu.

Jedz cytrusy. Kiedy czujemy, że nasz oddech staje się nieświeży, a w ustach zaczyna nam zasychać, warto sięgnąć po cytrusy. Możemy również skorzystać z cytrusów w formie soku. Kwas zawarty w cytrusach wzmaga wydzielanie śliny, a przez to oczyszczanie ust z namnażających się bakterii.

Walkę z nieświeżym oddechem warto podjąć domowymi sposobami. Dzięki nim możemy czuć się bardziej swobodnie, a przy okazji poprawić kondycję naszej jamy ustnej. Pamiętajmy jednak, że nieświeży oddech może mieć podłoże w chorobie układu pokarmowego. Jeżeli domowe sposoby na nieświeży oddech nie pomagają skonsultuj się z lekarzem.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na odchudzanie

Wibrator gigant sztuczne pochwy sklep internetowy