Sprawdzone domowe sposoby na migrenę


Migrena jest chorobą neurologiczną i powinna być konsultowana z lekarzem. Podejmuje się wtedy lecenie odpowiednimi środkami. Niekiedy dopada nas jednak tak mocny ból głowy, że zwykliśmy nazywać go migrenowym. Przy pojedynczych napadach bólu migrenowego lub przy silnym bólu głowy możemy skorzystać z domowych sposobów na migrenę. Pozwolą one przerwać ten obezwładniający ból, który nie pozwala nam na normalne, prawidłowe funkcjonowanie.

Domowe sposoby na migrenę

Wyciszenie. Koniecznie postaraj się o czas odpoczynku. Zamknij się w pokoju, zgaś światło lub pozasłaniaj okna. Zlikwiduj wszystkie dochodzące do Ciebie bodźce. Pozwoli to na wyciszenie i zlikwidowanie objawów takich jak światłowstręt. Jeśli Ci się uda, postaraj się zasnąć. Sen jeszcze bardziej złagodzi ból.

Ciepło i zimno. Sprawdź, który okład przyniesie Ci większą ulgę. Zarówno ciepłe jak i zimne okłady pomogą zniwelować ból. Weź mały ręcznik i namocz go w wodzie o wybranej temperaturze. Przykładaj do skroni, czoła. Najlepiej będzie jeśli podczas tego zabiegu położysz się wygodnie i zrelaksujesz.

Zmiana diety. Jednym ze sposobów na uniknięcie bóli migrenowych jest wyeliminowanie z diety składników, które mogą go wywoływać. Postaraj się nie jeść bananów, twardych serów, jogurtów, orzechów, awokado, czekolady, a także odstaw czerwone wino, kawę, napoje energetyzujące oraz zawierające słodziki.

Zioła. Jak większości dolegliwości, również migrenę można leczyć ziołami. Najlepszymi ziołami na bóle migrenowe jest rumianek i kozłek lekarski. Ulgę przyniesie również mięta pieprzowa. Świetnie sprawdzą się również olejki. Możesz skropić nimi chusteczkę i wdychać opary. Wykorzystaj olejek bazyliowy lub miętowy.

Masaż. Wykonaj masaż głowy. Dzięki niemu ból znacznie zmaleje, a relaks towarzyszący masowaniu jeszcze bardzie wzmocni efekt. Masuj okrężnymi ruchami podstawę czaszki. Dodatkowo możesz rozmasować barki i szyję. Często ból głowy wywołany jest uciskiem mięśni w odcinku szyjnym.

Zjedz i napij się. Często silny ból głowy lub ataki migrenowe wywołane są po prostu głodem lub znacznym spadkiem cukru we krwi. Zjedz coś pożywnego i wypij przynajmniej szklankę wody. Uzupełnisz dzięki temu składniki odżywcze i nawodnisz organizm. Być może ból ustąpi niedługo po zjedzeniu posiłku.

Załóż opaskę. Może to wydać się dziwne, ale na prawdę pomaga. Delikatny ucisk, który wywołuje opaska hamuje dopływ krwi do skóry głowy. To łagodzi migrenowe pulsowanie w okolicach skroni. Możesz również dodatkowo delikatnie ucisnąć nos u nasady.

Migrena jest chorobą, która powinna być leczona przez lekarza. Jeśli jednak ból już Cie dopadł spróbuj wykorzystać domowe sposoby na migrenę. Pamiętaj, że nie każdy ból głowy to migrena. Z drugiej strony nie lekceważ mocnych napadów bólu.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na nieświeży oddech

Nakładka wibracyjna na penisa