Sprawdzone domowe sposoby na łupież


Większość z nas prędzej czy później zostanie dotknięta problemem łupieżu. Czasami ma na to wpływ zmiana dotychczasowego szamponu, a czasami długotrwałe przesuszenie skóry. Jedno jest pewne. Łupież wygląda nieestetycznie i może powodować spadek pewności siebie. Białe drobinki na ramionach i u nasady włosa wywołują nieprzyjemne skojarzenia. Przy łupieżu skóra głowy często nas swędzi, co jeszcze bardziej powoduje dyskomfort. Na szczęście istnieją domowe sposoby na łupież, które skutecznie pozbędą się problemu.

Domowe sposoby na łupież

Oliwa z oliwek. Wykonuj masaż skóry głowy używając do tego podgrzanej oliwy z oliwek. Oliwa ma być ciepła, ale nie gorąca. Do zabiegu użyj około 1/4 szklanki oliwy i wmasuj ją palcami w skórę głowy. Po zabiegu należy odczekać około 20 minut i wyczesać dokładnie włosy gęstą szczotką, najlepiej z naturalnego włosia. Dzięki temu pozbędziesz się płatków złuszczonej skóry. Później umyj głowę szamponem. Taki zabieg należy powtarzać mniej więcej dwa razy w tygodniu.

Cytryna. Również świetnie sprawdzi się w walce z łupieżem. Plasterkiem cytryny nacieraj skórę głowy. Następnie pozostaw na około 5 minut i umyj delikatnym szamponem (najlepiej dla dzieci). Takie zabieg możesz powtarzać przed każdym myciem, aż do ustąpienia objawów.

Czosnek. To dobry sposób na wszystko. Należy wykonać z niego mieszankę z dwóch rozgniecionych ząbków oraz szklanki wody. Po 10 minutach mieszankę należy wetrzeć we włosy i pozostawić na kilka minut. I podobnie jak w poprzednich sposobach, umyć głowę.

Pokrzywa. Należy wykonać z niej napar. Pokrzywa może być w formie suszu. Zalewamy ją wrzątkiem i pozostawiamy do zaparzenia na około 10minut. Po ostygnięciu napar używamy do płukania włosów po ich regularnym myciu.

Olej kokosowy. Przez mieszkańców Azji uważany jest za naturalny środek do walki z łupieżem. Należy ogrzać go podobnie jak oliwę z oliwek i wetrzeć w skórę głowy. Po 30 minutach powinniśmy umyć głowę delikatnym szamponem. Nie należy takiej kuracji stosować częściej niż 2 razy w tygodniu. Skóra może przyzwyczaić się do nadmiernego natłuszczania i spowodujemy odwrotny rezultat do zamierzonego.

Olejek z drze herbacianego. Jego użycie jest bardzo proste. Wystarczy na każde 30 mililitrów szamponu, który aktualnie używamy dodać 1 kroplę olejku. Dzięki niemu szybciej pozbędziemy się łupieży i będziemy cieszyć się czysta skórą.

Ocet jabłkowy. Na litr wody dodaj 2 łyżki octu jabłkowego. Powstałą mieszanką spłukuj włosy po myciu. Dzięki takiej płukance szybciej pozbędziesz się łupieżu i dodatkowo wzmocnisz włosy.

Domowe sposoby na łupież są różne i każdy może znaleźć coś dla siebie. Walkę z łupieżem zacznij o weryfikacji kosmetyków. Być może, któreś z nich podrażniają Twoją skórę głowy.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na migrenę

Kulki gejszy silikonowe motylki erotyczne