Sprawdzone domowe sposoby na kurzajki


Pojawianie się kurzajek spowodowane jest zarażeniem się niektórymi typami wirusa brodawczaka ludzkiego czyli HPV. Najczęściej pojawiają się na rękach, ale tworzyć się również w innych miejscach. Kurzajki nie są estetyczne i często bywają powodem do kompleksów. Zdołowani próbujemy jest usunąć mechanicznie np. poprzez rozdrapywanie. Przynosi to niestety odwrotny skutek, ponieważ przy rozdrapywaniu kurzajki się roznoszą. Organizm może sam poradzić sobie ze zwalczeniem wirusa, ale trwa to najczęściej latami. To powoduje, że brodawki się przenoszą i rozsiewają. Warto pomóc sobie stosują domowe sposoby na kurzajki.

Domowe sposoby na kurzajki

Ograniczenie dostępu do tlenu i światła. Kurzajkę należy odizolować od światła i tlenu. W tym celu najlepiej sprawdza się taśma tekstylna. Na kurzajkę naklejamy kawałek taśmy i pozostawiamy go na 10 dni. Po tym czasie usuwamy taśmę i staramy się usunąć jak najwięcej pumeksem. To tym zabiegu znów przyklejamy taśmę i powtarzamy czynności. Usunięcie kurzajki trwa zazwyczaj 4-6 tygodni.

Rośliny na kurzajki. Okłady z roślin są bardzo skuteczne w walce z kurzajkami. Najlepiej sprawdza się mleczko z łodygi mniszka lekarskiego, sok z łodygi jaskółczego ziela i czosnek (rozgnieciony ząbek). Wybrany produkt nakładamy na kurzajkę i zalepiamy plastrem. Opatrunek zmieniamy 2-3 razy dziennie.

Ocet jabłkowy. Skórę pokrytą kurzajkami dokładnie myjemy i osuszamy. Wacik nasączamy octem jabłkowy i przykładamy w miejsce występowania kurzajek. Całość bandażujemy i pozostawiamy na noc. Taką kurację stosujemy codziennie.

Olejki. Do walki z kurzajkami najlepiej sprawdzają się olejki z drzewa herbacianego i olejki cytrynowe. 2-3 razy dziennie przecieramy skórę zaatakowaną przez kurzajki wybranym olejkiem. Po 3-6 tygodniach kurzajki znikają.

Skórka cytryny. Zamiast olejku cytrynowego możesz wykorzystać skórkę cytryny. Należy moczyć ją w occie (najlepiej jabłkowym – wzmocni działanie) przez około dobę. Skórkę należy przykładać żółtą stroną na zainfekowane miejsce i bandażować na noc. Powtarzać około tygodnia codziennie.

Ziemniaki. Kolejny rodzaj okładu możemy wykonać z ziemniaka. Sok z surowego ziemniaka świetnie radzi sobie w usuwaniu kurzajek. Plasterek ziemniaka przykładamy w miejsce, w którym występują kurzajki i bandażujemy na noc. Zabieg powtarzamy codziennie przez około tydzień.

Witamina E. Kurzajki można smarować witaminą E. Przełamujemy kapsułkę i nacieramy jej zawartością kurzajkę. Witamina E usuwa kurzajki i działa regenerująco na skórę wokół. Dzięki temu po kurzajce nie pozostanie żaden ślad.

Jak widać domowe sposoby na kurzajki są różne i każdy może znaleźć coś, co dopasuje do siebie. Można spróbować kilku metod. Każda z nich działa inaczej na różne osoby.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na łupież