Sprawdzone domowe sposoby na infekcje intymne


Każda kobieta kiedyś spotkała się z wątpliwą przyjemnością posiadania infekcji intymnej. Niestety, objawy towarzyszące tego rodzaju infekcjom są bardzo nieprzyjemne. Ból, pieczenie, swędzenie, upławy, to wszystko powoduje, że czujemy się źle i niekomfortowo. Infekcje intymne mogą mieć różne podłoże. Infekcje bakteryjne oraz wywołane pierwotniakiem o nazwie rzęsistek pochwowy, muszą być leczone farmakologicznie. Objawy infekcji bakteryjnej to rybny zapach, obfite upławy i stosunkowo małe podrażnienie okolic intymnych. Zakażenie pierwotniakiem objawia się cuchnącymi, spienionymi, żółtawymi upławami. Infekcję grzybiczą, tak zwaną drożdżycę możesz wyleczyć domowymi sposobami na infekcje intymne. Drożdżyca objawia się zaczerwienieniem warg sromowych oraz upławami o drożdżowej woni.

Domowe sposoby na infekcje intymne

Jogurty. Musisz je spożywać w dużej ilości. Bakterie zawarte w jogurtach uniemożliwiają namnażanie się drożdżaków. Raczej nie aplikuj jogurtu bezpośrednio do pochwy, może to przyczynić się do wystąpienia innych dolegliwości.

Unikaj perfumowanych kosmetyków. Dotyczy to przede wszystkim żeli do higieny intymnej, mydeł, papieru toaletowego czy podpasek. Nie pierz również bielizny w wyraźnie pachnących proszkach i płynach. Takie kosmetyki zmieniają naturalne pH pochwy, która przez to jest bardziej narażona na infekcje.

Kwas borny. To bardzo skuteczny domowy sposób na infekcje intymne. Musisz jednak pamiętać, że powinno się go stosować w odpowiednich dawkach. Przy zakupie zapytaj farmaceutę, jak dawkować kwas borny. Kwas przyjmujemy w formie globulek dopochwowych. Przyjmowany doustnie jest trujący.

Ręczniki. Często je zmieniaj i używaj oddzielnych ręczników do wycierania miejsc intymnych. Staraj się również unikać mycia gąbkami, które gromadzą duże ilości bakterii.

Tampony. Wiele z nas używa je ponieważ są bardzo wygodne. Niestety zbyt rzadkie ich wymienianie przyczynia się do powstawania infekcji intymnych. Tampony wybieraj zawsze mniejsze (o mniejszym stopniu wchłanialności), a na czas infekcji postaraj się chociaż częściowo zamienić je na podpaski.

Czosnek. To popularny środek grzybobójczy. Pamiętaj jednak, że czosnek może podrażnić śluzówki, dlatego powinno się go stosować w małym stężeniu. Na przykład zalewając przekrojony ząbek czosnku szklanką wody. Po 10 minutach należy wyjąć ząbek i podmyć się płukanką.

Ocet winny. To stary sprawdzony sposób na infekcje intymne. Lepiej jednak nie aplikować go bezpośrednio na skórę, może bowiem podrażnić śluzówkę. Można dodać ocet winny do kąpieli, dzięki czemu zadziała on mniej inwazyjnie.

Domowe sposoby na infekcje intymne są bardzo skuteczne, ale w leczeniu tylko tych, które wywołane są przez grzyby. W innym wypadku musisz skierować swoje kroki do lekarza ginekologa, który dobierze Ci odpowiednie leki.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na kaszel

zestawy do BDSM