Sprawdzone domowe sposoby na hemoroidy


Hemoroidy to guzki krwawnicze, które uniemożliwiają nam wykonywanie prostych czynności bez uczucia dyskomfortu. Już niewielkie hemoroidy powodują, że odczuwamy świąd, pieczenie i ból podczas siedzenia. Jeżeli szybko zauważymy pierwsze oznaki hemoroidów spokojnie powinniśmy poradzić sobie domowymi sposobami. Zaawansowana forma musi być leczona pod okiem lekarza i może trwać nawet kilka miesięcy. Ale i w takim wypadku domowe sposoby na hemoroidy są niezwykle pomocne w walce z nimi.

Domowe sposoby na hemoroidy

Nasiadówki. Są najbardziej pomocnym i dającym ulgę domowym sposobem na hemoroidy. Do wanny należy nalać ciepłej wody (około 40 st.) na wysokość 10 cm. Do wody należy dodać wywar z kory dębu, rumianku, nadmanganianu potasu, kory kasztanowca, szałwii albo rdestu. Siadamy w wannie z podkurczonymi nogami. Nasiadówka powinna trwać do 10 minut. Taki sposób przynosi ulgę w bólu, przyspiesza gojenie oraz zmniejsza stan zapalny.

Ciepła kąpiel. Najlepiej do kąpieli dodać nieco olejków eterycznych. Najlepiej sprawdzi się lawendowy, jałowcowy, rozmarynowy lub cytrynowy. Kąpiel nas zrelaksuje, a olejki, które mają działanie przeciwzapalne, zmniejsza obrzęk i przyspieszą leczenie.

Gaziki z wywarem. Pozostałością wywaru, z których przygotowujemy nasiadówki możemy nasączyć gaziki. Po każdej wizycie w toalecie możemy przecierać nimi odbyt. Zmniejszymy dzięki temu obrzęk i zachowamy higienę.

Lód. Przyniesie ulgę w bólu, zwłaszcza w tym piekącym. Kostkę lodu zawinąć w ściereczkę i przykładać w miejsce obolałe. Oprócz zmniejszenia uczucia pieczenia, lód zmniejszy również obrzęk.

Aloes. Można stosować go nasączając nim tampon lub chusteczkę. Kurację najlepiej stosować na noc. Aloes ma właściwości przeciwzapalne i doskonale przyspiesza gojenie się ran. Poza tym jego konsystencja złagodzi ból, świąd i pieczenie.

Miód. Smarowanie okolic odbytu miodem może okazać się zbawienne przy hemoroidach. Miód ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu przyspieszy leczenia hemoroidów. Podobnie jak aloes jego konsystencja również złagodzi odczuwanie bólu i świądu.

Herbatka. Również od środka należy wzmocnić swój organizm w walce z hemoroidami. Przygotuj herbatkę z mieszanki piołunu, podbiału, nagietka, babki lancetowatej, pokrzywy i czarnego bzu. Jedną łyżeczkę mieszanki należy parzyć przez około 10 minut. Dla lepszego efektu antybakteryjnego i przeciwzapalnego warto do herbatki dodać ząbek czosnku.

Hemoroidy mogą być prawdziwą zmorą. Warto obserwować swoje ciało, by w razie jakichkolwiek zmian odpowiednio szybko zareagować. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć wizyty u lekarza, kosztownych kuracji i poradzić sobie z problemem w zaciszu domu. Niestety jeżeli hemoroidy mają już zaawansowaną formę należy zwrócić się o pomoc lekarską, a domowe sposoby potraktować jako pomoc w kuracji.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na infekcje intymne

Automatyczna pompka do penisa