Sprawdzone domowe sposoby na grzbicę paznokci


Grzybica paznokci jest zwykle powikłaniem po grzybicy stóp. Wywołują ją grzyby lub drożdżaki, które lubią rozwijać się w wilgotnym i nieprzewiewnym środowisku. Najczęściej grzybica stóp i paznokci dopada nas w okresie letnim lub zimowym, kiedy stopy pocą się mocniej i częściej narażone są na przebywanie w nieprzewiewnym i wilgotnym środowisku. Domowe sposoby na grzybicę paznokci pomogą w walce z przypadłością, która bywa bardzo nieestetyczna.

Domowe sposoby na grzybicę paznokci

Zachowaj higienę. Konieczne jest prawidłowe i dokładne mycie stóp i okolic między palcami. Dzięki temu unikniemy grzybicy stóp i grzybicy paznokci. Stopy powinniśmy myć 2-3 razy dziennie, zwłaszcza kiedy mocniej się pocą. Ważne jest również dokładne wycieranie stóp po każdym myciu, tak aby zachować suchość skóry.

Olejek herbaciany. Należy wcierać go w paznokcie oraz przestrzenie między palcami. Ma on właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Możemy stosować go 3-4 razy dziennie na umyte i osuszone stopy.

Płyn do płukania jamy ustnej. Płyny te mają wiele zastosowań. Warto wybierać te bez dodatku cukru ponieważ są bardziej skuteczne. Mentol zawarty w płynie ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Płyny z alkoholem dodatkowo odkażą skórę. Nie należy ich jednak stosować, kiedy mamy popękaną skórę. Nogi moczymy w niewielkiej misce z dodatkiem płynu do płukania jamy ustnej przez około 20 minut. Czynność możemy powtarzać codziennie.

Ocet jabłkowy. Zrób mieszankę z równych proporcji octu jabłkowego i letniej wody i mocz w niej zainfekowane grzybicą paznokcie. Ocet jabłkowy przeciwdziała rozwijaniu i rozprzestrzenianiu się grzybicy. Warto więc stosować go również podczas grzybicy stóp.

Oregano. Najlepiej sprawdzi się olejek z oregano. Dodaj kilka kropel do oliwy z oliwek i nacieraj nią paznokcie. Możesz to robić kilka razy dziennie. Oregano ma właściwości antyseptyczne, grzybobójcze i antybakteryjne. Działa również przeciwbólowo.

Soda oczyszczona. Wymieszaj ja z woda do powstania gęstej papki. Nałóż powstałą papkę na paznokcie i trzymaj przez kilka minut. Po kuracji umyj paznokcie i dokładnie osusz. Soda oczyszczona ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Czosnek. Ten naturalny antybiotyk sprawdza się również w walce z grzybicą paznokci. Roztarty ząbek czosnku należy nałożyć na paznokcie dotknięte grzybicą. Po 10 minutach należy spłukać czosnek i dokładnie wytrzeć paznokcie. Kuracje powtarzać 2-3 razy dziennie. Czosnek ma działanie antybakteryjne i przeciwdziała rozwijaniu się grzybów.

Grzybica paznokcie często jest następstwem grzybicy stóp. Warto zacząć leczyć ją już w pierwszym stadium ponieważ im bardziej zaawansowana, tym trudniejsza do wyleczenia. Domowe sposoby na grzybicę paznokci są skuteczne tylko używane regularnie i z odpowiednia starannością.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na grzybicę jamy ustnej oraz sprawdzone domowe sposoby na grzybicę stóp

pierścienie erekcyjne