Sprawdzone domowe sposoby na grzbicę jamy ustnej


Grzybica jamy ustnej jest dość częstą przypadłością. Mogą na nią zachorować zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wywoływana jest przez drożdżaki i charakteryzuje się białym nalotem na języku oraz podniebieniu. Przy grzybicy jamy ustnej możemy również zauważyć takie objawy jak nadżerki, zajady i pęknięcia, częste zachorowania na anginę, pieczenie jamy ustnej oraz jej suchość. W początkowej fazie zainfekowania jamy ustnej przez drożdżaki możemy upadać się z nimi poprzez domowe sposoby na grzybicę jamy ustnej.

Domowe sposoby na grzybice jamy ustnej

Czosnek. Popularny od lat środek grzybobójczy oraz naturalny antybiotyk. Powinniśmy wprowadzić go do diety, ale możemy również przygotować z niego wywar. Będzie wtedy mniej inwazyjny. Piec ząbków czosnku należy posiekać drobno i zalać szklanka wody. Po upływie dwóch godzin można już popijać przygotowany wywar. Najlepiej robić to pięć razy dziennie.

Aloes. Sprawdza się przy problemach żołądkowych, ale również dobrze leczy objawy grzybicy jamy ustnej. Działa kojąco na owrzodzoną śluzówkę. Warto popijać sok aloesowy, dzięki temu zmniejszymy ból i szybciej wyleczymy grzybicę.

Dieta. Jest konieczna jeżeli chcemy skutecznie pozbyć się grzybicy. Powinniśmy wykluczyć kilka składników, które znacząco przyczyniają się do rozwoju grzybicy. Te składniki to: słodycze, biała mąka, alkohol, owoce oraz kiełki.

Zażywanie witamin. Przy chorobie wywołanej przez drożdżaki ważna jest suplementacja witaminowa. Najważniejsze jest, by przyjmować witaminę C i E. Jest to szczególnie ważne w momencie, w którym wykluczamy z diety produkty takie jak owoce.

Jogurt. Jogurty zawierają dobre bakterie, które zapobiegają rozwojowi grzybów. Powinniśmy spożywać około dwóch szklanek jogurtu niesłodzonego, naturalnego dziennie.

Olejek z drzewa herbacianego. Najlepiej sprawdzi się jeżeli przygotujemy z niego płyn do płukania jamy ustnej. Do pół szklanki wody dodajemy około 10 kropel olejku. Wszystko należy dokładnie wymieszać. Tak przygotowaną mieszanką należy płukać jamę ustną minimum 3 razy dziennie do momentu poprawy stanu. Olejek naturalnie zwalczy grzybicę i pozbędzie się jej na długo.

Oczyszczaj organizm. Pomoże to w przyspieszeniu wyleczenia grzybicy. Usuwanie toksyn z organizmu najlepiej przeprowadzić pijąc odpowiednio duże ilości wody oraz soki owocowe. Chłodna woda dodatkowo uśmierzy ból, a soki z dodatkiem czosnku czy aloesu przyspieszą leczenie.

Domowe sposoby na grzybicę jamy ustnej są bardzo skuteczne zwłaszcza w jej początkowej fazie. Musimy jednak pamiętać, że zaawansowana forma grzybicy powinna być leczona farmakologicznie, a domowe sposoby na grzybice jamy ustnej powinny jedynie pomagać.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na grzybicę paznokci oraz sprawdzone domowe sposoby na grzybicę stóp

Wibrator dla mężczyzny