Sprawdzone domowe sposoby na grypę żołądkową


Grypa żołądkowa, zwana również jelitową, nie należy z pewnością do najprzyjemniejszych chorób. Jej objawy bywają wykańczające dla organizmu. Choroba ta wywoływana jest przez rotawirusy i trwa zazwyczaj około 3 dni. Czasami jednak jej trwanie może się przedłużyć. Grypę żołądkową powinniśmy leczyć przede wszystkim objawowo, ale możemy również wykorzystać wiele domowych sposobów na grypę żołądkową.

Domowe sposoby na grypę żołądkową

Zioła. W stosowaniu domowych sposobów na grypę żołądkową musimy pamiętać o podstawie jaką są zioła. Wiele z nich ma działanie przeciwzapalne, ściągające i rozkurczowe, które skutecznie pomoże nam w leczeniu objawów i przyczyny grypy żołądkowej. W chorobie pij napary z rumianku, kory dębowej, nagietka, lawendy, ślazu, bzu czarnego, orzecha włoskiego, mięty pieprzowej, babki zwyczajnej, szałwii, świetlika. Warto również wprowadzić do diety czosnek, który działa antybakteryjnie.

Odpoczynek. Grypa jelitowa ze względu na swoje nieprzyjemne objawy może być bardzo wykańczająca dla naszego organizmu. Ważne jest, by podczas leczenia zapewnić sobie odpowiednia ilość odpoczynku i relaksu. Postaraj się jak najwięcej leżeć i zbierać energię do walki z chorobą.

Nie pij mleka. Podczas grypy żołądkowej powinniśmy unikać mleka, soków oraz napojów gazowanych. Mogą one nasilić objawy choroby i pogorszyć nasz stan zdrowia.

Witamina C. Warto przyjmować ją w diecie oraz poprzez suplementację. Witamina C uszczelnia ściany komórek oraz śródbłonek naczyń. Dzięki temu wirus ma utrudnione zadania w rozprzestrzenianiu się.

Wysoka higiena. Żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby należy często myć całe ciało. Ważne jest również, aby podczas choroby postarać się przebywać w jednym pomieszczeniu, które będzie regularnie wietrzone. Dzięki temu zminimalizujemy możliwość zarażenia innych domowników.

Nawadnianie. Ze względu na gwałtowność objawów grypy żołądkowej niezwykle ważne jest nawadnianie organizmu. Po pierwszych objawach choroby należy zastosować kilku godzinną głodów, podczas której będziemy mocno nawadniać organizm.

Banany. Podczas diety na grypę żołądkową powinno unikać się surowych warzyw, owoców i soków, ale banany to zupełnie inna sprawa. Są lekko strawne i dają organizmowi kopa w postawi magnezu i potasu, który bardzo szybko ucieka z naszego organizmu podczas biegunki i wymiotów.

Zupy i buliony. To nie tylko łatwiejsza forma przyjmowania pokarmów, zwłaszcza kiedy ostatnie na co mamy ocotę to jedzenie. Pozwolą one również uzupełnić płyny, które tak szybko tracimy podczas tej męczącej choroby.

Jogurty. Podczas biegunki i wymiotów tracimy wiele dobrych bakterii żyjących w naszym organizmie. Szybciej odbudujesz swoja florę bakteryjną dzięki spożywaniu jogurtów.

Grypa żołądkowa jest bardzo nieprzyjemna w swoich objawach. Musimy pamiętać, że podczas jej przechodzenia najważniejszym jest uzupełnianie utraconych płynów. Odwodnienie organizmu może doprowadzić do znacznie poważniejszych konsekwencji.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na grypę, a także sprawdzone domowe sposoby na grzybicę jamy ustnej

Nakładka wibrująca na penisa