Sprawdzone domowe sposoby na grypę


Grypa jest chorobą, która dopada nas bardzo często w sezonach przejściowy. Wywoływana jest przez wirusy, dlatego też ciężko jest nam się przed nią uchronić. Możemy zarazić się w pracy, w sklepie, w autobusie. Kiedy choroba już się rozwinie musimy pomóc organizmowi w jej zwalczaniu, pozbywając się objawów. Jeśli jesteśmy spostrzegawczy i zauważymy pierwsze objawy choroby, możemy skutecznie osłabić jej przebieg. Ważny jest spokój i odpoczynek – niestety w wielu przypadkach pozostaje nam kilka dni zwolnienia lekarskiego. Domowe sposoby na grypę pomogą nam w walce z chorobą lub nawet pozwolą przejść ją w bardzo łagodny sposób.

Domowe sposoby na grypę

Łóżko. Może jest to banalne, ale bardzo ważne. Organizm zaatakowany przez wirusa grypy jest bardzo osłabiony. Powinniśmy odpoczynkiem i spokojem zapewnić mu siły do regeneracji i walki z chorobą. W dzisiejszym świecie jesteśmy bardzo zabiegani i często zapominamy o tak podstawowych rzeczach jak odpoczynek w chorobie.

Higiena. To, że leżymy w łóżku nie zwalnia nas od utrzymywania higieny, która w grypie powinna być jeszcze bardzo wzmożona. Mycie całego ciała, częste mycie rąk, ale również wietrzenie pomieszczenia, w którym przebywamy to bardzo ważna kwestia. Takie zabiegi zatrzymują rozwój wirusa i uniemożliwiają rozprzestrzenianie się go.

Nawadnianie. Nawadnianie pomoże w leczeniu kilku nieprzyjemnych objawów grypy. Po pierwsze odpowiednia ilość płynów (szczególnie ciepłych) złagodzi ból gardła. Płyny pomogą również w pozbyciu się kaszlu oraz w nawilżeniu śluzówek, dzięki czemu katar nie będzie tak uciążliwy, a ból nosa się zmniejszy.

Olejki eteryczne. Możesz stosować je podczas bólu głowy. Wykonaj masaż skroni i czoła z dodatkiem kilku kropel olejku eukaliptusowego, miętowego lub rozmarynowego. Olejki eteryczne sprawdza się również podczas inhalacji. Do miski z gorąca wodą dodaj kilka kropel olejków eterycznych i wdychaj powstałą parę wodną. Taka inhalacja udrożni górne drogi oddechowe, nawilży śluzówki i odetka zatkany nos.

Rosół. Stary, dobry, sprawdzony, słowem ideał na grypę. Rosół należy ugotować porządny, najlepiej z kury. Należy dodać do niego włoszczyznę, czosnek i ostrzejsze przyprawy. Składniki podczas gotowania uwalniają z siebie wszystkie związki. Dzięki temu rosół ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, antybakteryjne. Popijany dwa razy dziennie dodatkowo nawodni organizm, złagodzi ból gardła i przyniesie ukojenie w kaszlu.

Syropy. Najlepsze są te domowej roboty. Najbardziej osławiony syrop z cebuli, który eliminuje objawy grypy takie jak kaszel, ból gardła, katar, pomaga również profilaktycznie utrzymać lepszą odporność. Jest łatwy w przygotowaniu. Wystarczy 2-3 cebule obrać i pokroić. Cebulę przekładać warstwowo w słoiku na przemian z cukrem. Odstawić aż do wydzielania się soków. Gotowy syrop przyjmować 3 razy dziennie po jednaj łyżce w chorobie i raz dziennie podczas profilaktyki.
Tak samo przygotujesz syrop z buraka, wystarczy w przepisie cebulę zastąpić burakiem. Również doskonale sprawdza się podczas zachorowania na grypę.
Syrop z czosnku, naturalnego antybiotyku, wykonuje się z dodatkiem miodu oraz soku z cytryny. Całą główkę czosnku obrać i zmiażdżyć, dodać resztę składników i zalać dwoma szklankami wody. Odstawić na około dwa dni. Dawkować jak syrop z cebuli.

Dieta. Najlepiej, by była lekkostrawna i bogata w białko i witaminy. Nie zapominaj o przyjmowaniu dużych ilości witaminy C. Znajdziesz ja przede wszystkim w owocach i warzywach oraz sokach z malin czy dzikiej róży. Witamina C wzmacnia naczynia komórek i uszczelnia nabłonek śluzówki, dzięki czemu chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusa.

Pamiętajmy, że grypa to choroba, która należy rozpoznać u lekarza. Często możemy nie odróżnić przeziębiania od grypy w początkowej fazie. Niedoleczona grypa może dać się później we znaki poważnymi powikłaniami.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na grypę żołądkową, a także sprawdzone domowe sposoby na gorączkę

Realistyczny wibrator Zestaw BDSM