Sprawdzone domowe sposoby długie paznokcie


Piękne, długie i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Nadają nam one szyku i elegancji. Niestety czasami nie mamy możliwości zapuszczenia paznokcie lub tez po prostu nasze paznokcie są zbyt słabe, by zapuścić paznokcie. Z pomocą przychodzą domowe sposoby na długie paznokcie, które z pewnością poprawią ich kondycję.

Domowe sposoby na długie paznokcie.

Witamina C i kwas foliowy. Są to substancje, które wspomagają wzrost paznokci. Znajdziecie je na przykład w soku pomarańczowy lub cytrynowym. Wystarczy 1-2 razy dziennie przecierać płytkę paznokcia wacikiem nasączonym sokiem z pomarańczy lub cytryny, by paznokcie rosły szybciej.

Czosnek. Czosnek sprawdzi się również w kuracji paznokci. Substancje zawarte w nim wzmacniają i utwardzają płytkę paznokcia. Ząbek czosnku należy zetrzeć na tarce lub zmiażdżyć w prasce. Czosnek trzeba nałożyć na paznokcie na około 30 minut. Po tym czasie trzeba umyć ręce. Woń czosnku neutralizuje sok z cytryny. Wetrzyj go w paznokcie, a dodatkowo przyspieszysz ich wzrost.

Wyrzuć metalowe pilniki. Uszkadzają one paznokcie i sprawiają, że się rozdwajają. Zastąp je pilnikami szklanymi lub papierowymi. Pamiętaj również o piłowaniu tylko w jedną stronę.

Kąpiele dłoni. Dzięki nim odżywisz nie tylko paznokcie, ale i dłonie. Kąpiel możesz wykonać z ciepłej wody z dodatkiem soku z cytryny lub z podgrzanej delikatnie oliwy z oliwek.

Chroń dłonie. Ochrona dłoni ma również wpływ na paznokcie. Zmywaj i sprzątaj zawsze w gumowych rękawiczkach. Woda i detergenty osłabiają paznokcie. Niekorzystny wpływ ma również niska temperatura. Zakładaj rękawiczki już przy 5 stopniach.

Skrzyp polny. To niezastąpiona roślina w pielęgnacji i wzmacnianiu paznokci. Możesz oczywiście kupić preparat z wyciągiem ze skrzypu polnego, ale lepiej jeżeli będziesz przyjmować go w formie naparu. Napar możesz wykorzystać również do kąpieli dłoni i przecierania płytki paznokciowej.

Dieta. Przy słabych i łamliwych paznokciach ważna jest dieta wspomagająca. Jedz produkty zawierające cynk, białko, potas, magnez, wapń, żelazo, witaminy z grupy B, witaminę A i E. Dzięki temu Twoje paznokcie będą bardziej wytrzymałe, co przyspieszy ich wzrost.

Witamina E. Można ja kupić w kapsułkach. Zawartość kapsułki wetrzyj w paznokcie i pozostaw do wchłonięcia. To bardzo wzmocni Twoje paznokcie. Ponadto witamina E ma gorzki smak, który odstrasza od obgryzania paznokci. Jeśli masz z tym problem możesz skorzystać podwójnie.

Domowe sposoby na długie paznokcie są łatwe w wykonaniu. Nie potrzebujemy nie potrzebujemy do ich wykonania żadnych skomplikowanych składników. Dzięki nim będziemy mogły cieszyć się zdrowymi długimi paznokciami na co dzień.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na gorączkę

Automatyczna pompka do penisa Masażer punktu G