Sprawdzone domowe sposoby na chrypkę


Chrypka występuje najczęściej wraz z infekcja górnych dróg oddechowych. Towarzyszy jej ból gardła, pieczenia i kłucie. Chrypki możemy nabawić się również nadwyrężając gardło poprzez krzyk, śpiew czy chrząkanie. Jeżeli chrypka nie trwa długo możemy z powodzeniem leczyć ją domowymi sposobami. Długo utrzymująca się chrypka wraz bólem gardła może świadczyć o rozwijającej się chorobie. Lekarz powinien stwierdzić czy mamy do czynienia jedynie z przeziębieniem czy z poważniejszą chorobą np. anginą.

Domowe sposoby na chrypkę.

Daj odpocząć gardłu. Regeneracja gardła może być zbawienna. Chrypka występuje przede wszystkim przy podrażnieniach i infekcjach gardła. Staraj się mówić jak najmniej pisz na kartce, a w pracy używaj komunikatorów. Nie szepcz. Szept może być bardziej wykańczający dla gardła niż normalna rozmowa.

Para wodna. Jest świetna w leczeniu gardła i chrypki. Bierz gorące prysznice i kąpiele. Para wodna nawilży śluzówkę i da ukojenie w drapiącym i piekącym bólu. Możesz również stosować inhalacje. Nachyl się nad miską z gorącą wodą z dodatkiem kilku kropel olejków eterycznych (eukaliptusowy, miętowy, lawendowy) i wdychaj parę wodną.

Płukanka z olejkiem z drzewa herbacianego. Płucz gardło 250ml wody z dodatkiem kilku kropel olejku z drzewa herbacianego. Płukanka powinna być dość ciepła to dodatkowo rozgrzeje gardło i uśmierzy ból i chrypkę. Olejek działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, co świetnie sprawdza się przy infekcjach i chrypce.

Unikanie używek. Dym tytoniowy czy kawa mogą bardzo pogorszyć sytuację naszego gardła i nasilić chrypkę. Staraj unikać się używek ponieważ działają one drażniąco.

Nawilżanie. Oprócz inhalacji z pary wodnej nie zapomnij o wewnętrznym nawilżaniu organizmu. Śluzówki szybciej się nawilżą jeżeli dostarczymy ciału odpowiedniej ilości płynów. To przyspieszy proces leczenia gardła, a chrypka przejdzie znacznie szybciej.

Herbata z imbirem. Picie ciepłych napojów pomaga w walce z bólem gardła i chrypką. Imbir dodatkowo działa antybakteryjnie. Pozwala to na pozbycie się infekcji w wyniku czego znika również chrypka.

Czosnek. Ma działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne. Nazywany jest naturalnym antybiotykiem. Przyjmowanie czosnku działa pozytywnie na cały organizm i dodaje odporności. Dzięki spożywaniu czosnku szybciej pozbędziesz się chrypki.

Napary. Płucz gardło naparami z szałwii, rumianku i tymianku. Działają one bardzo korzystnie na chore gardło. Mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Likwidują również obrzęk błony śluzowej. Napar w temperaturze ciała dodatkowo zniweluje chrypkę.

Chrypce często towarzyszy ból gardła. Oprócz zwalczania samej chrypki powinniśmy pamiętać o leczeniu gardła. Pamiętaj, aby nie forsować zbyt mocno aparatu mowy. Możesz pozwolić sobie na jeden dzień bez mówienia. Jeżeli chrypka utrzymuje się powyżej tygodnia skonsultuj się z lekarzem.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na długie paznokcie

najlepsze środki na powiększenie penisa