Sprawdzone domowe sposoby na bóle miesiączkowe


To jak obezwładniający potrafi być ból mogą wiedzieć tylko kobiety. Jest to ten rodzaj bólu, który ciężko jest opisać słowami. Boli, piecze, skręca, kuje, nie pozwala normalnie funkcjonować,a niekiedy nawet chodzić wyprostowaną. Ból ten związany jest ze skurczami macicy, w której następuje złuszczanie błony śluzowej, w efekcie czego następuje krwawienie. Z bolesnym miesiączkowaniem musiano radzić sobie od wielu wieków, dlatego też powstało wiele skutecznych domowych sposobów na bóle miesiączkowe.

Domowe sposoby na bóle miesiączkowe.

Unikaj soli i ostrych przypraw. Już od połowy cyklu zadbaj o samopoczucie podczas okresu. Zmniejszenie ilości soli ostrych przypraw w diecie znacznie osłabi bóle menstruacyjne.

Ciepłe okłady. Stosuj ciepłe, jednak nie gorące okłady na dolną część brzucha. Możesz w tym celu wykorzystać plastry rozgrzewające lub po prostu położyć termofor lub zwilżony ręcznik. To uśmierzy ból, zrelaksuje Cię i zmniejszy bolesność skurczy.

Napary. Napary ziołowe są zbawieniem w wielu dolegliwościach. Również bóle menstruacyjne mogą być niwelowane poprzez napary ziołowe. Powinna wybierać herbatki z maliny, rumianku, mięty. Mają one działanie rozkurczowe, a to właśnie skurcze są główna przyczyną bóli miesiączkowych.

Mleko z cynamonem. To świetny sposób na ból miesiączkowy. Do 100 ml mleka dodaj łyżeczkę cynamonu, dokładnie wymieszaj. Mieszankę możesz pić na ciepło lub zimno. Ból powinien się znacząco zmniejszyć.

Buraki. Doskonale sprawdzają się w niwelowaniu bólu menstruacyjnego. Buraki możesz wprowadzić do diety, ale możesz również pic sok buraczany. Powinnaś spożywać go trzy razy dziennie po trzy łyżeczki. Z pewnością zauważysz różnicę.

Czosnek. Czosnek dobry na wszystko, również na bóle menstruacyjne. Przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku dodaj do ciepłego mleka i wypij. Czosnek ma działanie rozkurczające dzięki czemu ból menstruacyjny znacznie się zmniejszy.

Masaż. Ma działanie rozkurczające i relaksujące. Masaż możesz wykonywać uciskając podbrzusze lub przesuwając otwartymi dłońmi od pępka ku dołowi. Sprawdzi się również rozmasowanie okolic lędźwi, które także dają się we znaki podczas okresu.

Delikatny trening. Ćwiczenia czy taniec mogą pomóc rozluźnić mięśnie. Wykonuj powoli skłony, przejdź się na spacer lub po prostu tańcz. Nie przemęczaj się a jedynie zrelaksuj poprzez ćwiczenia. To skutecznie poprawi Ci humor i rozluźni mięśnie. Nie rób nic na siłę. Jeżeli ból jest silny odpuść ćwiczenia.

Unikaj używek. Picie alkoholu czy mocnej kawy nie jest najlepszym pomysłem podczas bolesnego okresu, Nie łudź się, że lampka wina uśmierzy ból. Zamiast pogarszać sytuacje lepiej zrób sobie rozkurczające ziółka i odpoczywaj na kanapie.

Warto zapamiętać domowe sposoby na bóle miesiączkowe ponieważ spotyka nas to co miesiąc. Lepiej być przygotowaną przed następnym okresem, bo dzięki temu przejdziemy przez niego gładko i bez niepotrzebnych stresów. Pamiętaj, że jeżeli krwawienie jest zbyt obfite, a bóle nie do wytrzymania powinnaś skonsultować się z lekarzem.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na cellulit