Sprawdzone domowe sposoby na ból zęba


Ból zęba to taki rodzaj bólu, który potrafi nas skutecznie dosłownie unieruchomić. Nie jesteśmy w stanie pracować, uczyć się ani spać. W dodatku naprawdę mocno cierpimy, a ból promieniuje na tyle, że boli nas nie tylko ząb, ale i cała szczęka, abo i głowa.
Zęby tak bardzo sygnalizują swój zły stan ponieważ nieleczony ząb może przyczynić się do powstania stanu zapalnego, co może zainfekować zatoki, mózg, a nawet serce.
Pierwszym, co powinniśmy zrobić to złapać za telefon i umówić się do dentysty. Jednak nie zawsze jest możliwość natychmiastowej wizyty. Czasem ból przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie, takim jak noc, święta czy praca. Istnieją oczywiście domowe sposoby na ból zęba, które pomogą nam w przetrwaniu najgorszych chwil, uśmierzeniu bólu.

Domowe sposoby na ból zęba.

Czosnek. Czosnek to dobrze znany naturalny antybiotyk. Pomoże również, gdy boli ząb. Ząbek czosnku należy obtoczyć w soli i umieścić pod bolącym zębem. Uśmierzy to ból i zmniejszy stan zapalny. Dodatkowo. jama ustna będzie odkażona. Jeśli czujesz, że może zacząć boleć Cie ząb możesz profilaktycznie żuć ząbek czosnku.

Cebula. Ma działanie odkażające i zabijające zarazki podobnie jak czosnek. Nie ma aż tak intensywnego zapachu jak czosnek, więc lepiej sprawdza się w profilaktycznym działaniu. Obłożenie zęba surową cebulą również pomoże w zmniejszeniu bólu.

Płukanka z soli. Łyżeczkę soli należy rozpuścić w około 100 ml wrzątku (pół szklanki). Kiedy mieszanka przestygnie, płucz nią jamę ustną. Woda z solą to domowy płyn do jamy ustnej zmniejszający obrzęk. Płynu nie należy połykać.

Cytryna. Dzięki witaminie C w niej zawartej, sprawdza się doskonale jako ratunek w problemach dentystycznych. Kawałek cytryny należy przykładać w bolące miejsce lub je pocierać. Ból się zmniejszy, a my jakoś damy radę przetrwać do rana.

Guma do żucia. Jeżeli wyleciała nam plomba lub ukruszył się ząb miejsce, które jest wrażliwe można zakryć guma do żucia. Jest to jednak rozwiązanie tylko na krótką metę, ale dzięki niemu zmniejszy się nasz dyskomfort.

Goździki. Mają działanie odkażające i paraliżujące nerwy. Dzięki temu ból znacząco się zmniejsza. Żucie goździków to również świetny sposób na zapobieganie powstawaniu ubytków.

Olejek goździkowy. Działa tak samo jak całe goździki, ale powinniśmy uważać z jego dawkowaniem. Skondensowana formuła może pogorszyć naszą sytuację. Dwie krople olejku należy nałożyć na wacik i przykładać go w bolące miejsce.

Lód. Opuchnięte miejsca dobrze jest ochłodzić lodem. Podobnie jest z opuchliną od bolącego zęba. Lód zmniejszy obrzęk i uśmierzy ból. Należy jednak nie przesadzać. Lód warto włożyć w plastikowy worek i owinąć cienką ściereczką.

Imbir i pierz cayenne. Mieszankę równych proporcji imbiru i pierzu należy zmieszać z wodą, tak aby powstała pasta. Wacik zamaczamy w paście i przykładamy do bolącego zęba unikając policzków i dziąseł. Taka mieszanka skutecznie uśmierzy ból.

Ziemniak. Surowego ziemniaka należy obrać i pokroić w plasterki. Plasterek przyłożyć do bolącego zęba i odczekać 15 minut. Ból powinien znacząco się zmniejszyć. Lepiej nie połykać śliny wraz z sokiem z surowego ziemniaka. Może to nam przynieść dodatkowe nieprzyjemności żołądkowe.

Herbata. Torebkę herbaty (niezależnie jakiej) należy zamoczyć we wrzątku. Jak tylko stanie się ciepła można przyłożyć ją do bolącego zęba. Taka kuracja przyniesie ulgę w bólu na długi czas.

Szałwia. Sprawdza się nie tylko jako płukanka do włosów, ale również jako środek uśmierzający ból zęba. Napar z jednej łyżeczki szałwii zalać wrzątkiem. Jamę ustną można płukać tym wywarem cały dzień. Płukanka uśmierzy ból, a dodatkowo wzmocni zęby i dziąsła.

Domowych sposobów na ból zęba jest wiele. Mogą one pomóc nam w trudnych chwilach, a także być skuteczną profilaktyką w chorobach zębów i dziąseł. Nie należy jednak bagatelizować bólu zębów, ponieważ może on sygnalizować poważne infekcje.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na bóle miesiączkowe

realistyczne wibratory