Sprawdzone domowe sposoby na ból wątroby


Wątroba to bardzo ważny organ w naszym organizmie. Produkuje żółć, heparynę odpowiedzialną za krzepliwość krwi, gromadzi witaminę A, D, B12, żelazo, przetwarza tłuszcze, białka węglowodany. Czasem staje się nadmiernie przeciążona i zaczyna boleć. Ból jest nieprzyjemny, powoduje, że nie możemy sprawnie funkcjonować. Najczęstszym powodem bólu wątroby jest niezdrowa, ciężka tłusta dieta lub zatrucie nadmierną ilościom alkoholu. Ból wątroby może sygnalizować schorzenia takie jak marskość lub wirusowe zapalenie wątroby. Jeżeli ból jest intensywny i utrzymuje się długo, możliwe, że potrzebna jest pomoc lekarza. Jeżeli jednak wiesz, że ból wątroby wywołany jest nadmiernym folgowaniem w diecie, wypróbuj domowe sposoby na ból wątroby.

Domowe sposoby na ból wątroby.

Ciepło pomaga. Przedłużająca się uczta wywołuje u Ciebie ból wątroby. To znak, że zaczyna ona nie nadążać z produkcją żółci. Odejdź od stołu i przyłóż w bolące miejsce rozgrzany ręcznik lub termofor. Ciepło spowoduje, że rozszerza się drogi żółciowe, a trawienie będzie ułatwione.

Zioła. Oczywiście doskonałym sposobem na wzmocnienie wątroby i zniwelowanie jej bólu są napary ziołowe. Na wątrobę pozytywny wpływ ma mniszek lekarski, dziurawiec, rumianek i lipa.

Kurkuma i ostropest. Te dwa składniki pozwolą na szybszą regenerację wątroby. Przyjmowanie kurkumy i sproszkowanego ostropestu plamistego zniweluje ból i wzmocni wątrobę. Można przyjmować je doraźnie, ale najlepiej sprawdzają się spożywane regularnie. Wystarczy rano i wieczorem przyjmować po jednej łyżeczce, aby znacznie poprawić stan naszej wątroby.

Sok marchwiowy. Świetnie sprawdzi się przy regeneracji wątroby. Można pić go rano jako pierwsze śniadanie. Uzupełnia braki w witaminach i pozwoli na szybszą regeneracje wątroby. Ważne, aby pic sok niesłodzony, najlepiej jednodniowe soki marchwiowe lub przygotowywać sok samemu.

Dieta. Zmień dietę na lżejszą, szczególnie kiedy wątroba pobolewa Cię regularnie. Ciężkie i tłuste potrawy niekorzystnie wpływają na prace wątroby. Zrezygnuj z tłuszczy zwierzęcych, jedz więcej warzyw i owoców. Z pewnością poczujesz różnicę.

Ocet jabłkowy. Jeżeli ból jaki czujesz ma charakter skurczów, możesz zastosować kurację octem jabłkowym. Dwie łyżeczki octu jabłkowego wymieszaj z łyżeczką miodu i szklanką wody. Mieszankę należy pić rano i wieczorem. Ocet działa rozkurczająco i zapobiega zaparciom.

Przeciążona wątroba może zacząć sygnalizować swoje problemy mocnym bólem. Aby tego uniknąć powinniśmy przestrzegać diety, która musi być lekkostrawna. Ważne jest, aby jeść dużo warzyw i owoców. Jeżeli czujesz, że ból jest bardzo ostry, a objawy nie ustępują mimo podjętych czynności leczniczych, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Przeczytaj również: sprawdzone domowe sposoby na ból zęba

motylki erotyczne